Özgeçmiş

Prof. Dr. Yavuz Aras

Prof.Dr.Yavuz Aras tıp doktorluğu diplomasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1998 yılında almış, beyin ve sinir cerrahi asistanlığını İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde 2001-2007 arasında tamamlamıştır.

Mecburi hizmetini Şırnak Devlet Hastanesinde, askerlik görevini Şırnak Asker Hastanesinde icra etmiştir. Mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2010 yılında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde hizmet vermeye başlamıştır. Halen tıp fakültesinde ve üniversite hastanesinde görev almaya devam etmektedir.

Prof.Dr.Yavuz Aras nöroonkolojik cerrahi, omurga cerrahisi, pediatrik nöroşirurji, beyin damarsal hastalıklarının tanı ve tedavisi konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir.

Prof.Dr.Yavuz Aras İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunmaktadır.

yavuz aras çapa beyin cerrahisi
Hastalarımızın

Değerli Yorumları

Bel fıtığım patladı ve sinir değiyor. Pek çok yere gittim. Doğru düzgün açıklama yapmadan ameliyat önerdiler. Hocama cok teşekkür ediyorum. Hasta psikolojisini ve işini cok iyi bilen, işini seven ve insana değer veren kıymetli bir doktor. Sayesinde moralim düzeldi. Ameliyat olmadim ama önerileri ile durumum her gün daha iyiye gidiyor. Allah başımızdan eksik etmesin, kolaylıklar diliyorum.

Bel fıtığı hastamız

Değerli doktorumuz 2021 yılı Mart ayında 80 yaşındaki annemi ilerlemiş bel fıtığı nedeniyle ameliyat etti.Annem ağrılarından dolayı yürüyemiyor,oturamıyor hatta yatamıyordu. İlerlemiş yaşına rağmen sürekli ağrı kesici kullanıyor yinede ağrılarını dindiremiyordu. İlerlemiş yaş başka eklemlenmiş rahatsızlıklar dolayısıyla ameliyat edilmesi uygun görülmüyordu. Yavuz Hocamız sağolsun, varolsun hastamızı ameliyat etmeye karar verdi ve başarılı bir ameliyat yaptı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Doktorumuz az ve öz konuşur o yapacağı işine yoğunlaşır. Gereksiz detaylarla kafa karıştırmaz. Branşıyla ilgili olarak hastalara tavsiye edeceğim değerli bir hekimdir. İyi ki varsınız hocam.

Bel Fıtığı Hastamızın Yorumu

10 yıldır hemifasiyal spazm hastasıydım. 25.04.22'de ameliyat oldum ve ameliyat sonrası artık gözümdeki tik yoktu. Başarılı ve emin ellerde ameliyat olduğum için çok mutluyum. Yavuz hocadan Allah razı olsun. Bu hastalığı çekmeyen psikolojisini anlayamaz gerçekten. İyi ki Yavuz hocayla tanışıp ameliyat oldum.

Hemifasiyal Spazm Hastamızın Yorumu

Yavuz hocadan Allah razı olsun 2 yaşında olan çocuğumun beyin ameliyatını 17.09.2021 günu yaptı tümörü temizledi 5 gün sonra taburcu oldu . Hocamdan Allah razı olsun sagolsun var olsun...

Çocuk Beyin Tümörü Hastamızın Yorumu

Sn. YAVUZ ARAS hocam 22.02.2022 günü gasser gangliomu kitle ameliyatımı yaptı. Rabbimin izniyle 3 cm tümörü çıkarttı. Allah razı olsun başarılarının devamını dilerim. Allah kazadan beladan korusun inşallah sizi.

Trigeminal Nevralji Hastamızın Yorumu

Annem 2022 ocak ayında spinal darlık ve bel kayması nedeniyle Doç. Dr. Yavuz Aras'a ameliyat oldu. Ameliyat çok başarılı geçti ve annem çok memnun. Teşekkürler Yavuz hocam ve ekibinize.

Hasta Yakını

Senelerce baş ağrısı şikayetim vardı.Cekilen mr lar ve yapilan muayeneler den bi sonuç alamadım.4 sene önce beyin kanamasi geçirmemle tanıştık Yavuz hocam la.Allaha şükür şu an iyiyim şant la hayatıma devam etmemi sağladı ama tekrardan doğdum diyebilirim.Emeginize yüreğinize sağlık.Sizlere ne kadar çok teşekkür etsem az..

Hastamızın Değerli Yorumu

Doç.Dr. Yavuz Aras, 2019 yılında annemizin 2 büyük beyin tümörü ameliyatını, 6 ay ara ile başarıyla geçekleştirmiştir. 1 yıl sonra kontrol randevumuz esnasında muayenedeki dikkati ve tecrübesi sayesinde omurilikte 1 tümör daha tespit etmiş, bu ameliyatı da başarıyla gerçekleştirerek annemizi sağlığına kavuşturmuştur. 1,5 yılda 3 büyük çok riskli ameliyatı başarıyla gerçekleştirmiş, çok yetenekli eşsiz bir cerrahtır. Hekimlik öngörüleriyle ameliyat öncesi ve sonrası bizlere hep güven vermiştir. Başarılarının daimi olmasını diliyoruz...

Serdar Bey / Hasta Yakını

Bel fıtığı problemi yüzünden dayanılmaz acılar çeken ve bu yüzden öncesinde başarısız bir operasyon geçirip daha da kötüleşen annemin durumuna mucizevi elleriyle dokunuş yapan Sayın Dr. Yavuz Beye ne kadar teşekkür etsek az. Muayene esnasındaki detaylı açıklamaları, ameliyat sonrasındaki ilgisi, bir telefon kadar uzağımızda olması, tecrübesi ve her şeyden öte onu eski sağlıklı günlerine kavuşturmuş olması adına müteşekkiriz.

Zehra Hanım / Hasta Yakını
Prof. Dr. Yavuz Aras

Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz